Towarzystwo Miłośników Historii

w Warszawie
Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego

Archiwum

W dniu 16 grudnia o godzinie 15.30 odbędzie się ostatnie w tym roku posiedzenie Zarządu TMH. O godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich członów TMH na  uroczyste opłatkowe spotkanie. Spotkanie odbędzie się w naszej siedzibie na Rynku Starego Miasta w Sali Kościuszkowskiej.

 

Konkurs im. Stanisława Herbsta

Polskie Towarzystwo Historyczne i Towarzystwo Miłośników Historii w Warszawie zapraszają tegorocznych absolwentów studiów wyższych i ich opiekunów naukowych do nadsyłania prac magisterskich na kolejną edycję konkursu o nagrodę im. Profesora Stanisława Herbsta dla najlepszych prac magisterskich z historii Polski w dziedzinach: historia kultury, historia miast i historia wojskowości. Termin składania prac z opiniami promotorów upływa 31 stycznia 2015 r.

Zarząd TMH

 

Varsaviana - Konkurs im. Hanny Szwankowskiej

Laureaci wyróżnionych pozycji Varsavianistycznych z 2013/2014 r.:

1. Ryszard Gajewski za książkę Ks. Zygmunt Kaczyński. Kapłan i polityk.

2. Anna Herbich za książkę Dziewczyny z powstania.

3. Janina Kulesza-Kurowska za książkę Pamięć i historia. Moje wspomnienia i publikacje.

4. Jakub Sito za książkę Wielkie warsztaty rzeźbiarskie Warszawy doby saskiej. Modele kariery, formacja artystyczna, organizacja produkcji.

5. Ksiądz prałat Józef Roman Maj za wkład w zorganizowanie sesji naukowej, ukoronowanej publikacją Służew i jego kościół.

6. Arkadiusz Stempin za książkę Próba „moralnego podboju” Polski przez Cesarstwo Niemieckie w latach I wojny światowej.

7. Marek Wrede za książkę Rozbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie przez Zygmunta III.

 

26 września (piątek) godz. 18.00 Dom Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) – odbyło się potkanie organizowane wspólnie z Wydawnictwami Uniwersytetu Warszawskiego; Promocja książki-albumu dra Roberta Gawkowskiego. Krybar. Uniwersytet w cieniu powstańczych walk Na spotkaniu, z udziałem kombatantów "Krybara", autor przedstawił zdjęcia z powstańczego Powiśla i opowie ich historię.

 

W dniach 17-21 września 2014 r. odbył się w Szczecinie XIX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Więcej informacji na stronie www.pthszczecin.pl

 

8 września (poniedziałek) godz. 17.00 Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62 – odbyła się prezentacja książki M.M. Drozdowskiego Powstanie Sierpniowe 1944. Teksty literackie przypomni artysta scen warszawskich Stanisław Sporażyński.

© Copyright: Towarzystwo Miłośników Historii, Warszawa 2015


Wykonanie strony: Rafał Mikulski. Usługi dla nauki i edukacji

Partnerzy:

http://www.dig.pl http://www.koszykowa.pl/index.php http://www.ihpan.edu.pl/